Дизайн інтерфейсів

google_description

Інтерфейс - це поняття, яке об’єднує набір засобів, що використовуються для взаємодії двох систем.

google_keywords

Інтерфейс, інтерфейси, веб-інтерфейс

Інтерфейс - це поняття, яке об’єднує набір засобів, що використовуються для взаємодії двох систем.

Що таке інтерфейс?

Інтерфейс – це поняття, яке об’єднує набір засобів, що використовуються для взаємодії двох систем. Найчастіше під інтерфейсом мають на увазі систему взаємодії програми з людиною  для обміну даними та отримання потрібної інформації. Практично будь-яка система має інтерфейс – веб-сайт чи мобільний додаток, платіжний термінал чи друкарське обладнання. Завдання дизайнера зробити його інтуїтивно зрозумілим, щоб користувач легко розумів, що йому робити та куди рухатись.

Поділ за видом взаємодії з обчислювальною технікою:

Інтерфейс у вигляді командного рядка. Один з перших типів інтерфейсів, який відрізняється високою трудомісткістю і використовується для управління комп’ютерами та системами все рідше. Проте з причини своєї простоти і надійності міцно займає свою нішу в професійному середовищі. Передбачає введення команд на підтримуваній машинній мові в командний рядок з клавіатури.

Графічний користувальницький інтерфейс – найпоширеніший на сьогоднішній день спосіб взаємодії користувача з операційними системами і прикладним програмним забезпеченням. Відрізняється інтуїтивністю, простотою сприйняття і введення інформації. Для взаємодії з таким інтерфейсом часто достатньо звичайної комп’ютерної миші.

Жестовий інтерфейс можна назвати продовженням розвитку графічного інтерфейсу. У ньому управління елементами взаємодії з операційною системою і програмами використовуються сенсорні екрани, стилуси, графічні планшети та інші передові технології. 

За розробку інтерфейсу відповідають UI та UX дизайни.