Розробка дизайну етикетки
google_title
Дизайн етикетки. Створення професійної етикетки
google_description
Етикетка – це наклейка, бирка, ярлик, що містить поєднання графічних і текстових символів. Її наносять на товар з метою поінформувати про нього.
google_keywords
дизайн етикетки, етикетка львів
Етикетка – це наклейка, бирка, ярлик, що містить поєднання графічних і текстових символів, які надають інформацію про назву продукції, її склад, інструкції для зберігання та використання. Її наносять на товар з метою поінформувати про нього, його технічні та експлуатаційні характеристики, а також – гарантувати якість. Це носій інформації про бренд.
Що таке етикетка
Етикетка – це наклейка, бирка, ярлик, що містить поєднання графічних і текстових символів, які надають інформацію про назву продукції, її склад, інструкції для зберігання та використання. Етикетка поєднує у собі всі обов’язкові та необов’язкові композиційно-стилістичні інфогрупи, які включають: назву, виробника, штрихкод, склад, відповідність до державних стандартів або ТУ, елементи реклами та інше візуальне оформлення. З точки зору візуального сприйняття – це носій інформації про бренд, яка викладена у форматі тексту та креативної уніфікації візуальними елементами. Наноситься на товар з метою поінформувати про нього, його технічні та експлуатаційні характеристики, а також – гарантувати якість.
Що дає етикетка
Етикетки товарів здатні впливати на споживчий попит, і це доведено багатьма дослідженнями. Перше враження від продукту клієнти складають, дивлячись на упаковку та етикетку. Зовнішній вигляд товару відіграє велику роль у його виборі, тому підприємці приділяють належну увагу не тільки якості продукції, що виготовляється, але і її упаковці. Більшість товарів мають упаковку, яка безпосередньо є носієм усієї необхідної інформаціїї, але є такі види пакувань, які потребують нанесення етикетки (пластикові пляшки, скляні та жерстяні банки, полімерні пакети та інше).
Типи етикеток
Із розвитком продуктової сфери з’явилась необхідність різних типів маркування виробів. За місцем розміщення або фізичними властивостми етикетки мають певний поділ:
- Лицева етикетка (фронтальна етикетка) – наклейка або бирка, що кріпиться тільки на частину упаковки або продукту з його лицьового боку. Тут розташовуються : найменування товару, логотип та назва виробника.
- Контр-етикетка – розміщується на протилежній від лицьової стороні товару (упаковки) і містить службову інформацію про товар.
- Кругова етикетка – кільцева смуга, яка обертає упаковку товару чи сам продукт по периметру. Кругова етикетка поєднує в собі лицеву та контр-етикетку: найменування розташовуються з лицьового боку, а службова інформація – з тилової.
- Кольєретка – додаткова етикетка, що наклеюється не на циліндричну основну частину пляшок, а на їхнє горлечко або, вірніше, “плечики” і яка містить яке-небудь уточнення або пояснення щодо якості напою.
- Термозбіжна етикетка (термоусадкова) після проходження крізь термо- або паротунель набуває форму тари, на яку надягається. Має привабливий зовнішний вигляд та може покривати продукт як цілком, так і частково (будучи ще й контрольним ковпачком).
- Пломбова етикетка – самоклеюча етикетка для фіксації, що ідентифікує відкриття упаковки. При відклеюванні така етикетка руйнується і її неможливо повторно приклеїти, що сповіщує про ймовірне використання продукту.
- Багатошарова етикетка – багатосторінкова, спеціально складена в книжечку. Коли необхідно подати великий обсяг інформації, а місця недостатньо. Може звільнити від потреби вкладати в упаковку додаткову інструкцію.
- Бирка – різновид етикетки, на якій вказують лише найменування чи фабричну марку, або лише назву фірми-виробника.
- Ярлик – містить найменування товару і фірму-виробника, а також: адресу, сорт, ціну, дату випуску та ряд даних що ідентифікують конкретний товар. може містити фірмовий і товарний знак, інші необхідні знаки та умовні позначення.
Функції етикетки
Етикетки містять обов’язкову інформацію та додаткову, практично на розсуд продуцента. До обов’язкової інформації належать: назва товару, інформація про склад, про виробника, терміни та умови зберігання та інше; до додаткової інформації належатиме все те, що може викликати бажання придбати даний товар, наприклад, його ймовірні переваги: натуральний склад, високі стандарти виготовлення, отримані нагороди чи інше. Існує 6 основних фунцій, які має забезпечити правильна етикетка:
- Інформаційну
- Описову
- Іміджеву
- Ідентифікуючу
- Рекламну
- Захисну
Недоліки етикеток
Негаразди можуть спіткати виробника, якщо він обере поганий дизайн і невідповідний матеріал для виконання етикетки. Паперові етикетки розмокають та потребують клею для нанесення, поліпропіленові – дорожчі і не екологічні, тонка пвх плівка може не витримувати навантаження від ваги, та ін. Власне тому, перед початком роботи необхідно провести аналіз ринку і розробити чітке технічне завдання.
Отож, навіть якщо ваш товар дійсно має високоякісні характеристики, вам необхідно це підтвердити, адже нечитабельність інформації та розмитий друк відштовхне великий відсоток покупців.
Основні опції
Основні принципи етикетки, що привертає увагу:
- Цікава, але зрозуміла форма
- Вдалий підбір декоративних шрифтів
- Чітке розміщення на виробі
- Баланс кольору та вільного простору
- Якісний друк та матеріал
- Екологічність, легке відділення від упаковки
- Стиль, що націлений на певну ЦА
- Мінімальна кількість необхідного тексту
Важливі деталі
Розробка етикетки – як процес, передбачає вивчення та проведення аналізу сегменту ринку та тієї групи товарів, серед яких вона має зайняти своє місце. Нетривіальна ідея та її грамотне втілення забезпечує емоційний відгук у споживача, що прямопропорційно впливає на бажання купувати саме цей продукт і надалі. Етикетка вважається вдалою, якщо за умови однакових якісних та цінових характеристик перевага надається товару із цією етикеткою. Вона є композиційно-смисловим продовженням бренду. Етикетки різняться в залежності від сфери застосування, матеріалу, форми та місця розташування. Основною сировиною для створення етикеток є папір, синтетичні матеріали, іноді – тканини. Особливу роль відіграє якість етикетки. Основні вимоги: висока насиченість кольорів у друці, стійкість до зовнішнього впливу, можливість комфортної фіксації етикетки на продукції.
Що робили
Висновки
Через величезну конкуренцію необхідно, щоб ваша етикетка вигідно вирізнялася. З цим допоможе гарний професійний дизайн. Матеріал, форма, колір, зручність використання – кожна дрібниця відіграє величезну роль у формуванні бажаного ставлення до продукції компанії. Замовивши розробку дизайну етикетки у нашій компанії, ви отримаєте свіжий результат з акцентом на виробі, що доступно та лаконічно передасть його суть та утримає увагу споживача.